Menu Zamknij

Geodeta w Sokółce

Geodeta i usługi geodezyjne w Sokółce

Witaj! Jeżeli trafiłeś tutaj, to znaczy, że poszukujesz geodety w Sokółce lub okolicy. Wszystko, czego potrzebujesz na pewno znajdziesz tutaj! Wszystkie prace realizujemy z najwyższą dokładnością i w jak najszybszym czasie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i kontaktu! Wszelkich informacji udzielamy pod numerem 668 415 486, e-mailem biuro@geo-omnia.pl lub osobiście po wcześniejszym kontakcie.

Oferta usług

Mapy do celów projektowych

Niezbędne przy każdej inwestycji wymagającej pozwolenia, są podkładem dla wszystkich projektów. Oferujemy produkty w wersjach analogowych oraz cyfrowych. Wykonujemy je zgodnie z obowiązującymi rozporządzeniami.

Podziały

Podział nieruchomości na dwie lub więcej. Tryb podziału zależny od tego, czy jest to nieruchomość rolna. Wykonujemy oba rodzaje wraz z dokładnym obliczeniem granic. Dodatkowo punkty graniczne stabilizujemy słupami betonowymi.

Rozgraniczenia i wznowienia znaków granicznych

Celem postępowania rozgraniczeniowego jest ustalenie przebiegu granic przez określenie położenia punktów i linii granicznych, utrwalenie tych punktów znakami granicznymi na gruncie oraz sporządzenie odpowiednich dokumentów. Wykonuje się je, gdy granice nie zostały nigdy ustalone lub stały się sporne. Jeśli zaś granice były kiedykolwiek wcześniej ustalone i utrwalone, ale z jakiegoś powodu ich przebieg stał się nieznany – wykonuje się wznowienie znaków granicznych. Wyznaczone punkty graniczne zawsze stabilizujemy słupami betonowymi z podcentrem, chyba, że teren na to nie pozwala.

Obsługa inwestycji

Prowadzimy obsługę wszystkich inwestycji wymagających zakresu 4. Dotyczy to zarówno obiektów kubaturowych jak i infrastruktury komunikacyjnej czy budowli technicznych.

Informacje o procedurach

Prace geodezyjne bazują na danych z Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej w Sokółce, który mieści się w budynku starostwa w Sokółce przy ulicy Piłsudskiego 8. Prawo wymaga, aby każda z nich była zgłoszona przed pomiarem a także aby wyniki pracy były przekazane z powrotem do zasobu powiatowego. Oprócz kosztów, jakie należy ponieść za dokumenty pobrane ze starostwa, trzeba liczyć się z czasem oczekiwania na weryfikację. 

Przykładowo, wykonanie mapy do celów projektowych, podziału rolnego, inwentaryzacji budynku lub przyłącza zajmuje około tygodnia. W to wlicza się czas potrzebny na wykonanie obliczeń, pomiar, narysowanie map, złożenie dokumentów, druk. Niestety, na weryfikację w starostwie i uzyskanie niezbędnych pieczęci należy czekać około 2 do 3 tygodni.

W przypadku podziału w trybie administracyjnym lub rozgraniczenia należy dodać do tego czas potrzebny gminie na rozpatrzenie wniosku. Tak więc procedura ta zajmuje od 4 do 6 tygodni.

Polub nas na Facebooku